W dniach 01 i 02 grudnia 2025 r. uczniowie klas I–VIII naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panią Agatą Wójtowicz, przedstawicielką Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie. Tematem prelekcji był „Zdrowy styl życia w kontekście zdrowia psychicznego i fizycznego”.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o równowagę pomiędzy aktywnością fizyczną, zdrowym odżywianiem, wypoczynkiem oraz dobrostanem psychicznym. Pani Agata zwróciła uwagę na rolę higieny cyfrowej, znaczenie kontaktów społecznych oraz sposoby radzenia sobie ze stresem.
Spotkanie było cenną okazją do poszerzenia wiedzy i uświadomienia dzieciom i młodzieży, że codzienne wybory mają ogromny wpływ na zdrowie i jakość naszego życia.
Dziękujemy za inspirującą i pouczającą prelekcję!
Małgorzata Domańska
