Podczas ostatnich lekcji języka polskiego uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w zajęciach poświęconych głośnemu czytaniu książek. Wspólne czytanie to nie tylko okazja do rozwijania umiejętności językowych, ale również do przeżywania literatury w inny, bardziej osobisty sposób.
W klasach panowała wyjątkowa atmosfera skupienia. Kolejne fragmenty czytanych książek przenosiły wszystkich w świat bohaterów i przygód, a głosy uczniów wypełniały salę ciepłem i emocjami. Dzięki takim chwilom słowo pisane staje się bliższe, a książka — prawdziwym przyjacielem.
Poprzez nasze lekcje promujemy czytelnictwo i pokazujemy, że czytanie może być przyjemnością, a nie tylko szkolnym obowiązkiem. Wspólne głośne czytanie rozwija wyobraźnię, uczy empatii i pozwala lepiej zrozumieć siebie oraz innych.
Wybraliśmy też tradycyjnie mistrzów głośnego czytania. Oto oni:
Zofia Sobieszczuk – klasa 4a
Krystian Górny – klasa 5a
Nikola Tywoniuk – klasa 6a
Nikola Fiedor – klasa 6b
Gratulujemy nowym mistrzom!
Maryla Rudzka, Agnieszka Mróz
