News

Wycieczka najlepszym prezentem na Dzień Dziecka

O tym, że podróże kształcą, wiemy wszyscy. Są też okazją do tego, by aktywnie i w doborowym towarzystwie spędzić czas. W tym roku nasi uczniowie wraz z wychowawcami postanowili wybrać się na wycieczki i w ten sposób uczcić Dzień Dziecka.

Ósmoklasiści wraz z uczniami klasy VII b  w myśl zasady cudze chwalicie… urządzili piknik nad zalewem w Kozieńcu. Najpierw sprawdzili swoją formę, pokonując kilka kilometrów pieszo, a następnie spędzili miło czas na łonie natury i przy wspólnym posiłku.

  Klasy piąte i klasa VII a wybrały się do Chełma na trochę inną lekcję wychowania fizycznego. Rywalizowały w grze w kręgle. Bowling nie jest wcale łatwą konkurencją, ale sprawia dużo radości, uczy precyzji, ćwiczy umiejętność skupiania uwagi.

Szóstoklasiści uczestniczyli w warsztatach pizzy w Pizzerii Buona Vita w Kolonii Niemienice, gdzie samodzielnie wyrabiali ciasto i dobierali składniki do swoich pizz według własnych pomysłów. Dzięki temu nabyli nowe umiejętności kulinarne i świetnie się bawili. Dodatkowo mieli czas na zajęcia sportowe, podchody oraz grę zespołową Mafia, co pozwoliło im wzmocnić więzi i ćwiczyć współpracę w grupie.

Czwartoklasiści udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie. Znajduje się tam Izba Garncarstwa i Bednarstwa. Uczniowie mogli dokładniej poznać te ginące już zawody. Uczestniczyli w warsztatach garncarskich i przywieźli z nich wspaniałe pamiątki – własnoręcznie wykonane dzbanuszki. Na zakończenie urządzili ognisko.

Wszyscy uczniowie dobrze się bawili, doskonalili jakieś umiejętności i zdobyli cenne doświadczenia.

Skip to content