Mistrzowie nagrodzeni

Sukces w nauce przychodzi niełatwo i czasami trzeba włożyć sporo wysiłku w osiągnięcie go. Dlatego warto doceniać ten wkład i talent naszych uczniów.

W bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość, w trakcie której pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody uczniom – laureatom konkursu o tytuł Mistrza Pięknego Czytania, Orła Edukacji Wczesnoszkolnej i Kangura Matematycznego.

O zaszczytny tytuł Mistrza Pięknego Czytania już po raz szósty walczyli uczniowie klas I – III. Konkurs polegał na pięknym odczytaniu fragmentu poezji i prozy. Ocenie podlegały poprawność, płynność, tempo i dykcja. Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i wybrali do prezentacji dość trudne teksty. Z uwagi na wysoki poziom uczestników jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców.  Najlepsi okazali się:

w kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Hanna Furtak

II miejsce – Nikodem Babiarczyk

III miejsce – Aneta Dołgań

w klasie drugiej:

I miejsce – Olga Kulbaka

II miejsce – Marcelina Łontkowska

III miejsce – Judyta Fajman

w klasie trzeciej:

I miejsce – Zofia Kubina

II miejsce – Nikola Orzeł

III miejsce – Leon Babiarczyk

W Ogólnopolskim Konkursie Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej Amelia Terlecka wykazała się wieloma umiejętnościami, które wychodzą poza program nauczania klasy pierwszej. Amelia świetnie zaprezentowała się na forum ogólnopolskim.

Wyjątkowy sukces osiągnął Michał Kwaśnik, który kolejny raz został laureatem konkursu międzynarodowego. Kangur Matematyczny jest organizowany pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content