News

Mistrzowie Mnożenia… matematycznych sukcesów

Matematyka to dziedzina, bez której trudno sobie wyobrazić codzienne życie, a znajomość tabliczki mnożenia jest wręcz koniecznością. Żeby popularyzować tę nieodzowną umiejętność, w naszej szkole jak co roku  odbył się szkolny konkurs matematyczny „MISTRZ MNOŻENIA”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas IV – VIII. Konkurs składał się z trzech etapów. Po pierwszym z nich, pisemnym, została wyłoniona grupa do etapu kolejnego. Etap drugi był najbardziej emocjonujący: uczniowie losowali zadanie i mieli 5 sekund na poprawną odpowiedź. W ostatniej części konkursu wzięło udział po trzech reprezentantów każdej klasy – tu liczyła się szybkość i poprawność. I tak wyłonieni zostali mistrzowie każdej klasy:

4a – Lena Krawczuk

4b – Michał Kwaśnik

5a – Patrycja Stefaniak

5b – Paweł Gwarda

6 – Tymon Zając

7a – Dominik Maruszak

7b – Weronika Kniażuk

8 – Adam Zaraza

Najsprawniejszych w rachunkach doceniła Rada Rodziców, której dziękujemy za ufundowanie pięknych nagród. Gratulujemy i mamy nadzieję, ze odtąd mnożenie sukcesów w dziedzinie matematyki będzie naszym uczniom szło jak z płatka.

Skip to content