News

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „English Master”

Dnia 26 kwietnia 2024 r. odbył się finał II edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „English Master”, którego organizatorem była nasza szkoła. Konkurs składał się z dwóch etapów, a pierwszy z nich przeprowadzony został 5 kwietnia online. Do konkursu przystąpili uczniowie z 4 szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie, Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kraśniczynie oraz uczniowie naszej szkoły. Spośród licznej grupy uczestników do finału zakwalifikowało się 8 uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów z testu leksykalnego. Zadaniem finalistów było przygotowanie prezentacji ustnej z zakresu 5 tematów zaproponowanych przez organizatorów konkursu. Podczas finału uczniowie wypowiadali się na wylosowany przez siebie temat, a oceniała ich komisja składająca się z nauczycieli języka angielskiego ze szkół, które wzięły udział w konkursie. Wypowiedzi uczniów oceniane były pod kątem bogactwa językowego, spójności wypowiedzi oraz poprawnej wymowy i zgodności z tematem. Należy nadmienić, że wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i prezentowali wysoki poziom językowy. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce- Adam Młynarczyk- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie

II miejsce- Marika Barczuk- Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej

III miejsce- Oliwia Hawryluk- Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej

Główną nagrodą w konkursie był tablet. Pozostali laureaci również otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci słuchawek, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a nauczycielom za merytoryczne przygotowanie i wsparcie uczniów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z finału.

Skip to content