Praktycznie dla Ziemi

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej wzięli udział w akcji “Praktycznie dla Ziemi”, której celem było promowanie świadomości ekologicznej poprzez tworzenie przedmiotów użytkowych z materiałów recyklingowych. Akcja odbyła się 23 kwietnia na dwóch godzinach lekcyjnych, podczas których uczniowie własnoręcznie wykonywali różnorodne przedmioty zgodnie z własnymi pomysłami.

W trakcie akcji powstały dzieła, które nie tylko były funkcjonalne, ale także miały istotne znaczenie ekologiczne. Każdy uczestnik poprzez własnoręczne tworzenie wyraził swoją kreatywność i zaangażowanie w ochronę środowiska. W efekcie powstały organizery z tektury, zabawki dedykowane dla młodszych dzieci, poduszeczki, osłonki na doniczki, ramki na zdjęcia, torby wielokrotnego użytku, oryginalna biżuteria w formie modeli globusów, wazony, świeczniki, dozownik wody dla roślin doniczkowych, jak również urządzenie do cięcia plastikowych butelek i wiele innych.

Po zakończeniu pracy uczniowie zaprezentowali swoje dzieła na wystawie, na której można było podziwiać różnorodność pomysłów i technik wykonania.

Dzięki akcji “Praktycznie dla Ziemi” uczniowie zdobyli nie tylko umiejętności praktyczne, ale także świadomość ekologiczną, która będzie miała znaczenie w ich życiu codziennym.

Zamieszczone poniżej zdjęcia przedstawiają efekty pracy uczniów oraz ich kreatywne podejście do recyklingu i tworzenia przedmiotów użytkowych z myślą o ochronie środowiska.

Skip to content