News

Chrońmy nasze środowisko – niby nic, a wszystko

W ramach obchodów “Dnia Ziemi” uczniowie naszej społeczności szkolnej zaangażowali się w twórcze działania promujące świadomość ekologiczną. Dzieci z okazji święta Ziemi złożyły jej życzenia, zaprojektowały koszulki, wykonały własny filtr do oczyszczania wody. Powstały również prace plastyczne, które były poświęcone tematyce ochrony planety i znaczenia ekologii w naszym życiu. Uczniowie poprzez swoje prace przekazali ważne przesłanie dotyczące dbałości o środowisko naturalne oraz zachęcali do podejmowania działań na rzecz ochrony naszej planety.

Inicjatywa dzieci była nie tylko okazją do kreatywnego wyrażenia swoich myśli i uczuć na temat ekologii, ale także sposobem na zaangażowanie najmłodszych w działania proekologiczne i wzbudzenie w nich poczucia odpowiedzialności za otaczający nas świat.

Zaangażowanie dzieci w promocję “Dnia Ziemi” jest ważnym krokiem w edukacji ekologicznej i pokazuje, że nawet najmłodsi mogą mieć znaczący wpływ na kształtowanie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Skip to content