Zdrowie, wiedza i aktywność

Światowy Dzień Zdrowia to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku szkolnym, a nasza szkoła postanowiła uczcić ten dzień w szczególny sposób, organizując akcję pod hasłem “Witaj w strefie zdrowia”. Wydarzenie to było nie tylko okazją do promowania zdrowego stylu życia, ale także doskonałą zabawą edukacyjną dla wszystkich uczniów.

Klasy 4 – 8 wraz z wychowawcami aktywnie zaangażowały się w organizację stanowisk prezentujących zdrową żywność, gdzie pokazały swoje własne, innowacyjne podejście do promocji zdrowej diety. Każda klasa wniosła swój unikalny wkład, eksponując świeże owoce, warzywa, zdrowe pieczywo pełnoziarniste, produkty mleczne oraz wartościowe kiszonki w słoiczkach. Dodatkowo zaprezentowano również własnej produkcji soki i różnorodne przetwory z warzyw, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających.

Podczas wydarzenia uczniowie klas VI-VIII mieli okazję uczestniczyć w prelekcjach na temat zdrowego odżywiania i niemarnowania pożywienia, które prowadziła pani Agata Wójtowicz -pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie oraz pani Justyna Klejna – nauczycielka Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. To były nie tylko cenne źródła wiedzy, ale również inspirujące lekcje świadomego podejścia do odżywiania.

Członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej w Siennicy Różanej we współpracy z druhnami OSP przeprowadzili warsztaty pierwszej pomocy, co było niezwykle ważne dla naszych uczniów. Wiedza na temat udzielania pomocy w nagłych wypadkach może się okazać kluczowa w przypadku nieprzewidzianych sytuacji.

Dla tych, którzy szukali relaksu i harmonii, były też zajęcia jogi prowadzone przez pana Sebastiana Jakimiuka, doświadczonego instruktora. Była to doskonała okazja do połączenia fizycznej aktywności z odprężającym treningiem umysłu i ciała.Natomiast klasy 4 miały w tym dniu zajęcia sportowe, co przyczyniło się do jeszcze większego zróżnicowania oferty wydarzenia oraz zaangażowania wszystkich uczniów.

Wystawa przygotowana przez uczniów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród starszych klas, jak i uczniów młodszych, którzy również z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się prelekcjom i uczestniczyli w warsztatach.

Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole był nie tylko okazją do zabawy i integracji, lecz także ważnym wydarzeniem edukacyjnym, które dostarczyło wielu cennych wiadomości i zainspirowało wszystkich uczestników do większej dbałości o najcenniejszy skarb, jakim jest zdrowie.

Skip to content