News

Be Irish for a day- tego dnia wszyscy jesteśmy Irlandczykami

22 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. Św. Patryk jest patronem Irlandii, a jego święto obchodzone jest 17 marca nie tylko w tym kraju, ale również na całym świecie. Najważniejszą tradycją obchodów Dnia Św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.

W naszej szkole również dominował kolor zielony. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nosili w tym dniu zielone ubrania. W trakcie przerw na szkolnych korytarzach można było posłuchać dźwięków tradycyjnej muzyki irlandzkiej i piosenek irlandzkich zespołów. Na lekcjach języka angielskiego odbyły się zajęcia o tematyce kulturowej. Uczniowie obejrzeli lekcję w ramach projektu „Irlandia w szkole”, rozmawiali o tradycjach związanych z Dniem Św. Patryka.  Ponadto, uczniowie klas 1-3 wykonali leprikony- legendarne skrzaty, a uczniowie klas 4-7 przygotowali pięknie zdobione kapelusze, które można było podziwiać na przygotowanej wystawie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

 

 

Skip to content