News

Pamiętajcie wszyscy młodzi, co kto umie, nie zaszkodzi, czyli III miejsce naszych szkolnych poliglotek

O tym, że przysłowia są mądrością narodów wiedzą wszyscy. Okazuje się, że mogą także uatrakcyjnić naukę języków obcych. Udowodniły to trzy uczennice: Hanna Frańczak i Julia Mochniej z klasy VII b oraz Natalia Pstrągowska z klasy VIII, które zajęły III miejsce w konkursie „Na wszystko jest przysłowie” zorganizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Podczas rywalizacji sprawdzana była znajomość 100 przysłów w języku angielskim i niemieckim. Uczestnicy mieli do wykonania aż osiem zadań: między innymi odgadywali przysłowia na podstawie rysunków lub rekwizytów, tworzyli kalambury, rozwiązywali krzyżówkę. Poza wiedzą, nasze uczennice musiały się także wykazać zdolnościami plastycznymi – wykonać plakat ilustrujący wybrane przysłowie oraz aktorskimi – zaprezentować scenkę w języku angielskim lub niemieckim ilustrującą jedno z przysłów. Tu rywalizacja była bardzo zacięta. Wszystkie zespoły przygotowały bardzo atrakcyjne scenki, wykorzystały muzykę, oryginalne kostiumy i rekwizyty, ale to nasza drużyna zdobyła największe uznanie w oczach jury, w którego skład weszli nauczyciele opiekunowie uczestników zmagań. Nasza drużyna sumiennie przygotowywała się do konkursu pod czujnym okiem pani Żanety Kucharskiej i pani Anety Zawadzkiej. A gdzie się z chęcią zejdzie praca, tam się hojnie trud opłaca. Warto zaznaczyć, że organizatorzy konkursu bardzo serdecznie przyjęli uczestników i zapewnili nie tylko dobrą zabawę, piękne nagrody, ale też inne atrakcje: poczęstunek, zwiedzanie szkoły i zajęcia na strzelnicy.

Skip to content