„Bazyliszek na lekcji”

Lekcja języka polskiego, podczas której czwartoklasiści odgrywali spektakl  o bazyliszku, była pełna entuzjazmu i interakcji uczniów. Forma teatralna idealnie sprawdza się   w rozwijaniu umiejętności językowych, rozbudzeniu wyobraźni oraz zrozumieniu treści lektury.

Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się, gdy nauczycielka omówiła z uczniami legendę o jednym z popularnych polskich legendarnych stworzeń. Uczniowie samodzielnie dobrali się w grupy oraz przypisali sobie różne role i odpowiedzialności, takie jak aktorstwo, scenografia, kostiumy czy reżyseria.

Sam spektakl odbywał się w formie teatralnej lekcji. Sala lekcyjna zamieniła się w scenę,  a uczniowie przygotowali prostą scenografię, wykorzystując dostępne materiały.

Podczas przedstawienia każda grupa przedstawiła swoją interpretację fragmentu legendy o bazyliszku. Czwartoklasiści doskonale wcielili się w role, starając się oddać charakterystyczne cechy postaci.

Po przedstawieniu uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami, opowiedzieć o trudnościach, jakie napotkali przy przygotowaniach, a także wyrazić swoje spostrzeżenia dotyczące oglądanych scenek.

Taka lekcja nie tylko rozwijała umiejętności językowe uczniów i kreatywność, ale także sprzyjała integracji grupy oraz zainteresowaniu polskim folklorem. Uczniowie z radością  i entuzjazmem czekają na kolejną lekcję języka polskiego w takiej nietypowej formie.

Skip to content