Podróż przez Układ Słoneczny

W dniu 5 marca 2024 roku, uczniowie klasy szóstej zaprezentowali niezwykłą inscenizację pt. “Podróż przez Układ Słoneczny” w atmosferze, która wprowadziła widzów w kosmiczny nastrój. Bawialnia przedszkolaków została przyciemniona, tworząc tajemnicze otoczenie, które idealnie współgrało z tematem przedstawienia. W trakcie występu każda planeta, o której była informacja, została podświetlona przez światło latarki. To rozwiązanie doskonale współgrało z treścią przedstawienia, pozwalając dzieciom doświadczyć magicznej podróży przez Układ Słoneczny w sposób jeszcze bardziej realistyczny. Własnoręcznie przygotowane rekwizyty istroje zaskakiwały nie tylko kreatywnością, ale także funkcjonalnością, umożliwiając skupienie uwagi na konkretnych elementach podczas prezentacji poszczególnych planet.

Uczniowie nie tylko przykuwali uwagę widowni za pomocą kostiumów, ale również wykorzystywali światło jako narzędzie, aby podkreślić ważne informacje i cechy charakterystyczne poszczególnych ciał niebieskich. Widzowie, zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klasy III, mieli okazję aktywnie uczestniczyć w edukacyjnej podróży przez kosmos. Starannie dostosowany scenariusz, dynamiczna narracja oraz  podświetlanie planet sprawiły, że uczestnicy inscenizacji zdobywali nowe informacje na temat naszego Układu Słonecznego.

W rezultacie, przedstawienie uczniów klasy szóstej nie tylko zaskoczyło kreatywnością i zaangażowaniem, ale również wprowadziło innowacyjny element interakcji, sprawiając, że nauka stała się fascynującym doświadczeniem. Cieszymy się, że uczniowie mieli okazję podzielić się swoją pasją i wiedzą z innymi, tworząc przyjazne  środowisko szkolne.

Skip to content