News

„PRZYGODA Z CZEKOLADĄ” czyli warsztaty czekoladowe w kl. I-III.

23 stycznia 2024 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach czekoladowych prowadzonych przez IMAGO GRUPA.

Najmłodsi uczniowie mieli okazję poczuć się prawdziwymi cukiernikami. Najpierw poznali etapy produkcji czekolady – począwszy od jej głównego składnika – kakaowca, aż po ostateczny produkt jakim jest tabliczka czekolady. Następnie uczestnicy degustowali różne rodzaje czekolady. Po takim “małym poczęstunku” można już było zabrać  się do twórczej pracy. Dzieci otrzymały formy, które wypełniały płynną czekoladą oraz dodatkowe składniki, które nadawały wyjątkowy smak i niepowtarzalną dekorację każdej tabliczce czekolady.

Każdy stworzył własnoręcznie swoją wymarzoną tabliczkę czekolady, którą po skończonych warsztatach zabrał do domu by dzielić się z najbliższymi. Czekolada poprawia nastrój, dodaje energii, humoru, jest „lekiem” na stres i codzienne troski.

Dzieci również miały okazję do fantastycznej zabawy z czekoladą, mogły ozdabiać je, a przy okazji podjadać co nieco.  W czasie, gdy formy tężały w lodówce był czas na utrwalenie zdobytych wiadomości o „czekoladzie”.

Warsztaty czekoladowe były wyjątkowe, pozwoliły uczestnikom przenieść się w zupełnie inny świat, a przemiła atmosfera i zaangażowanie organizatorów  pozwoliło rozwinąć ich umiejętności kulinarne i kreatywność, radość podczas zabawy z czekoladą.

To wspaniałe warsztaty i bardzo ciekawy pomysł na edukację i integrację.

Skip to content