News

W świecie żurawi – udział w wykładzie  

Gdy na niebie widać klucze żurawi, to znak, że jesień zbliża się wielkimi krokami. Jednak co oprócz tego wiemy o żurawiach? Gdzie żyją? Co jedzą? Jak wyglądają? Odpowiedzi na te i inne nurtujące pytania można było uzyskać, uczestnicząc w wykładzie w ramach projektu realizowanego przez Fundację dla Przyrody, który odbył się w Dworze Sztuki w czwartek 23 listopada. Wykład dla uczniów klas szóstych i siódmych poprowadził pan Kamil Stepuch, który nadzoruje projekt edukacyjny z elementami czynnej ochrony „Wędrówki lubelskich żurawi”.

Wykład okazał się niezwykle interesujący. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji. Mogli podpatrzeć żurawie w ich naturalnym środowisku i śledzić trasy ich wędrówek. Prowadzący odpowiedział też na pytania uczniów.

Teraz już wiemy, że ptak większy od bociana, o smukłej budowie ciała, długich, silnych nogach, długiej szyi i prostym dziobie, o popielatym i miejscami czarnym upierzeniu, żyjący na mokradłach to właśnie nasz lubelski żuraw. To też ptak nadziei, szczęścia, budzącej się do życia wiosennej przyrody, ale i nadchodzącej jesieni. Symbol wierności, nieśmiertelności, czujności.

Skip to content