News

“Zoom Natura – odkrywanie przyrody w nowoczesny sposób”

Dnia 20 listopada 2023 roku grupa 28 niezwykłych  uczestników siedmiu konkursów przeprowadzonych w ramach projektu EkoBohater wyruszyła na fascynującą wycieczkę do Zoom Natura w Janowie Lubelskim. To miejsce będące kombinacją parku przyrodniczego i interaktywnego centrum edukacyjnego ma przybliżać uczniom tajemnice świata przyrody i ekologii.

Projekt EkoBohater, w którym nasi uczniowie odnieśli sukcesy, skupiał się na promowaniu świadomości ekologicznej i zachęcaniu do działań na rzecz ochrony środowiska. Nagrodą za zaangażowanie jego uczestników i wyniki w konkursach była także wycieczka do Zoom Natura – miejsca, gdzie edukacja i przyroda łączą się w fascynujący sposób.

W trakcie wycieczki do Zoom Natura uczniowie nie tylko pogłębili swoją wiedzę na temat przyrody, ale także mieli okazję uczestniczyć w interaktywnych zajęciach, takich jak Zoom ExitRoom czy laboratoria wiedzy. To była wyjątkowa okazja dla grupy do integrowania wiedzy teoretycznej z praktyką, rozwijania umiejętności logicznego myślenia i zacieśniania więzi w zespole.

Dodatkowo udział w warsztatach na temat egzotycznych zwierząt pozwolił uczniom spojrzeć na świat przyrody z zupełnie nowej perspektywy. Spotkanie z żywymi, egzotycznymi zwierzętami takimi jak kameleon, agama brodata czy pyton królewski było nie tylko źródłem niesamowitych wrażeń, ale także okazją do zrozumienia, jak różnorodne i delikatne jest życie na naszej planecie.

Warto podkreślić, że wycieczka była nie tylko formą nagrody, ale również doskonałym środkiem motywacyjnym do dalszego zaangażowania w projekty związane z ochroną środowiska.

 

 

Skip to content