News

Strasznie fajne książki w naszej bibliotece

Zastanawiacie się na jakie jeszcze bardziej szalone pomysły wpadnie Greg Heffley?  Zwłaszcza, jeśli jego rodzice zechcą akurat zrobić remont domu. A może chcielibyście wkroczyć do zwariowanego świata Tomka Łebskiego?  Czekacie na kolejne niesamowite historie opowiedziane z perspektywy jedenastoletniego chłopca? Jeśli tak, koniecznie powinniście odwiedzić szkolną  bibliotekę. Czekają tu na Was nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. W długie jesienne wieczory będziecie mogli rozwiązywać kolejne zagadki detektywistyczne z Lassem i Mają, a także nastoletnią siostrą najsłynniejszego detektywa – Sherlocka Holmesa.  Wyjaśnicie tajemnicę zawodnika nr 13 wraz z chłopcami z najfutbolniejszej drużyny FC Soto Alto lub poznacie nowe kłopoty detektywa Pozytywki. Miłośników historii zainteresują zapewne książki z cyklu „Horrrendalna Historia Polski” lub „Strrraszna Historia”, gdzie fakty historyczne podane są w ciekawy i przystępny sposób, a dowcipne komiksowe ilustracje wciągają w opowieści o groźnych rycerzach, krwawych rewolucjach czy mrocznych tajemnicach Piastów i Jagiellonów. A jeśli chcecie się jeszcze bardziej przestraszyć, sięgnijcie po „Serię z Dreszczykiem” z opowiadaniami Joanny Olech lub „Strasznie straszne opowieści” Rowley’a.

Za sprawą książek z serii „Wojownicy” wkroczycie do fantastycznego świata kocich klanów, a powieściom Katarzyny Bereniki Miszczuk zmierzycie się ze słowiańskimi demonami.

Młodsi czytelnicy mogą spędzić niedzielę na wojnie secesyjnej, noc na Titanicu, przeżyć pożar w krainie kangurów lub poranne trzęsienie ziemi z bohaterami cyklu książek „Magiczny Domek na Drzewie”. Wzruszą się też, czytając historie bezdomnych zwierząt opisane w powieściach Holly Web. Będą się także mogli dowiedzieć, jak dawniej żyły dzieci, co robimy, gdy śpimy i czy wszystkie mikroby są dla nas niebezpieczne.

A wszystko to znajdziecie w 230 nowych książkach, które już czekają na Was w bibliotece.

Skip to content