Tydzień Języków Obcych

W dniach 23-31 października 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Języków. W tym czasie nauczyciele języków obcych starali się przybliżyć uczniom wiedzę o krajach europejskich, ich językach oraz zwyczajach. Odbywało się to w niecodzienny sposób, dzięki czemu uczniowie mogli przyswoić nową wiedzę w atrakcyjnej formie: zabaw, konkursów czy quizów.

Przez tydzień uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej angażowali się w liczne zadania i konkurencje, rozwiązywali quizy językowe oraz zmierzyli się z aktorskim wyzwaniem, jakim było bezbłędne wymówienie łamańców językowych. Na korytarzu szkolnym uczniowie klasy VIIb przeprowadzali sondę dotyczącą znaczenia przeróżnych obcojęzycznych wyrazów. W tym roku uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w aż dwóch różnych konkursach językowych: pierwszy polegał na stworzeniu słowniczka obrazkowego w formie plakatu, a drugi na narysowaniu dosłownego odzwierciedlenia wybranego niemieckiego przysłowia. Za udział w obu konkursach były przewidziane atrakcyjne nagrody. Podczas zajęć języka angielskiego i niemieckiego odbyły się także lekcje o charakterze kulturowym, na których uczniowie mogli dowiedzieć się czegoś więcej o krajach i językach europejskich, nie tylko tych, których uczą się na co dzień. Na korytarzu widniała również kolorowa gazetka informująca o Tygodniu Języków i dostarczająca uczniom wielu dodatkowych ciekawostek.

Europejski Tydzień Języków okazał się ciekawym wydarzeniem popularyzującym naukę języków i dostarczył uczniom nie tylko nowej wiedzy, ale i zabawy. Była to także okazja do urozmaicenia codziennej nauki. Wydarzenie przeprowadziły nauczycielki języków obcych: Żaneta Kucharska, Aneta Zawadzka oraz Anna Proskura.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 

 


Skip to content