Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją, aby przypomnieć o roli tych wszystkich, którzy pełnią niezwykle ważną funkcję w życiu młodych ludzi – są przewodnikami, ujawniają pasje, odkrywają talenty, pomagają poznawać świat, inspirują i motywują do podejmowania wyzwań, są współautorami uczniowskich sukcesów.

Historyczne znaczenie w dziejach powszechnej oświaty polskiej miała ustanowiona przez Sejm Rzeczypospolitej – 14. października 1773 r. – państwowa władza do spraw nauczania  i wychowania – Komisja Edukacji Narodowej.

W związku z dzisiejszym świętem życzymy społeczności nauczycielskiej satysfakcji z pracy zawodowej oraz uznania i szacunku wychowanków. Wszystkim, którzy są związani z oświatą, życzymy wytrwałości w pełnieniu swojej misji, sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Aby podziękować za codzienny trud nauczycieli, uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię, podczas której popłynęło wiele ciepłych słów skierowanych w stronę pedagogów. Życzenia uświetnili piosenkami i scenkami, które wniosły mnóstwo pozytywnej energii w aurę tego szczególnego dnia.

Skip to content