News

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączają się w wydarzenia odbywające się na terenie Gminy Siennica Różana. W niedzielę 8 października była ku temu kolejna okazja. W Urzędzie Gminy Siennica Różana miało bowiem miejsce uroczyste wydarzenie. Odbyła się inauguracja roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na uroczystość przybyli wspaniali goście oraz studenci, którzy otrzymali swoje indeksy.

W ramach międzypokoleniowej współpracy i zacieśniania relacji uczniowie  z klas czwartej, piątej, szóstej i siódmej przygotowali dla zebranych montaż słowno – muzyczny. Chcieli uświetnić ten szczególny dzień wyjątkowym słowem oraz skoczną piosenką. Uczniowie zachęcali słuchaczy do tego, aby rozwijali skrzydła, wznosili się ponad horyzonty i nie rezygnowali z marzeń.  Nie obyło się bez wzruszeń i emocji.

Wszystkim zebranym przyświecało motto założycieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku profesor Haliny Szwarc „… by dodawać życia do lat, a nie tylko lat do życia”.

Studentom UTW życzymy wielu sukcesów edukacyjnych, poznania nowych przyjaciół, realizacji niespełnionych pragnień, a nade wszystko „rozwinięcia skrzydeł”.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji.

https://youtu.be/E9JQ2rqDAQg
Skip to content