News

Wyjątkowa przygoda z przyjaciółmi i ptakami

W dniu 29.09.2023 roku został zorganizowany rajd pieszy, w którym  uczestniczyli uczniowie klasy 6. Jego celem była popularyzacja  aktywności turystycznej i idei obserwowania ptaków.

Uczestnicy rajdu przeszli pieszo trasę Siennica Różana – Kozieniec – Siennica Różana, podziwiając otaczającą przyrodę. Podczas rajdu, będąc na stawach RSP Zagroda, kolejny raz policzyli ptaki w ramach Europejskich Dni Liczenia Ptaków. Było to dla nich nie lada wyzwanie, ale poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Zaobserwowali łącznie 96 ptaków w tym 50 szpaków, 35 dzwońców zwyczajnych, 10 sikorek, 6 łabędzi, 1 czaplę siwą, 1 czaplę białą,1 jastrzębia, 1 kruka i tylko 1 krzyżówkę.

Tego dnia świętowaliśmy również Dzień Chłopaka na łonie natury. Były słodkości ufundowane przez rodziców, jak również niezwykle ciekawe konkurencje dla męskiej części naszej klasy. Dziewczyny przygotowały wszystkie zadania perfekcyjnie. Była konkurencja z rozpoznaniem wylosowanego przedmiotu. A nie były one dla nich tak oczywiste. W magicznej torbie znalazła się paletka, korektor, wazelina, puder czy gąbka do nakładaniu podkładu pod makijaż. Kolejne zadanie dotyczyło znajomości zainteresowań swoich koleżanek. Pytania dotyczyły ich ulubionych zwierząt, filmów, książek, kolorów czy dyscyplin sportowych. Ostatnią konkurencją były kalambury a w roli głównej postacie z bajek. Ze wszystkim zadaniami chłopcy poradzili sobie rewelacyjnie, przyjmując drobne potknięcia z uśmiechem na twarzy. Wszyscy bawili się doskonale, a dzień ten zapisze się w historii klasowej jako wyjątkowa przygoda z przyjaciółmi i ptakami.

Skip to content