News

Szkolny Dzień Głośnego Czytania – kolejna edycja

29 września obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku i jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej.

 W ostatni piątek września uczniowie klas 4-8 na lekcjach języka polskiego uświetnili ten dzień na wyjątkowe sposoby. Część uczniów czytała fragmenty ulubionych książek w swoich klasach. Piątoklasiści dodatkowo postanowili doskonalić technikę wyrazistego czytania. W tym celu czytali głośno  łamańce językowe. Uczniowie klas siódmych tego dnia czytali przedszkolakom. Biblioteka szkolna jak co roku wspomagała uczniów, wypożyczając ich ulubione książki. Uczniowie dodatkowo mieli okazję poćwiczyć umiejętność wykonywania zdjęć. Wykorzystano do tego sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach projektu Laboratorium Przyszłości – aparat fotograficzny Sony ZV-1.

Wiemy doskonale, że czytanie głośne posiada same zalety. Rozwija, zacieśnia relacje, buduje pewność siebie, wzbogaca umysł i język. Dlatego po raz kolejny zachęcamy do głośnego czytania na co dzień.

Skip to content