News

Spotkanie pierwszoklasistów z policjantem

W naszej szkole bardzo dbamy o bezpieczeństwo uczniów, dlatego też w piątek 8 września 2023 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klasy I a i kl. I b z dzielnicowym aspirantem Andrzejem Niewiadomskim

Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcił do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegał również najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Policjant zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko jako pieszych, ale również jako pasażerów samochodu i prawidłowe zapinanie fotelika i pasów bezpieczeństwa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły wyczerpująco odpowiedzieć. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością znaków drogowych oraz zasad przechodzenia przez ulicę. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku, ponieważ są bardzo potrzebne i przynoszą bardzo dobre efekty. Wierzymy, że również i w tym roku wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze naszych uczniów do szkoły.

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie zadawali pytania, a funkcjonariusz na każde pytanie odpowiadał cierpliwie i z uśmiechem. Serdecznie dziękujemy.

Niżej prezentujemy galerię zdjęć wykonanych z wykorzystaniem sprzętu fotograficznego zakupionego w ramach projektu Laboratorium Przyszłości – aparat fotograficzny Sony ZV-1

Skip to content