News

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2023”

“Kangur Matematyczny” – to konkurs dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”. Obecnie w tym konkursie biorą udział ponad 4 miliony uczniów z 30 krajów świata, w tym ponad 400 tysięcy z Polski. W naszej szkole dn. 16 marca 2023 r. chętni uczniowie wykazujący zainteresowania matematyczne mieli możliwość udziału w tym międzynarodowym konkursie. Matematyczne łamigłówki rozwiązywało 13 uczniów z klas drugich i trzecich.

Każdy uczestnik mógł otrzymać maksymalną liczbę punktów w kategorii:

kl. II – “Żaczek” – 105 pkt.,

a w kategorii kl. III – „Maluch” – 120 pkt.

Każdy z uczestników „Konkursu Kangur Matematyczny 2023” otrzymał upominek  w postaci zabawki – układanki przestrzennej. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki.

Dzisiaj z radością informujemy, że uczeń kl. III b Michał Kwaśnik uzyskał tytuł laureata w Międzynarodowym Konkursie “Kangur Matematyczny” w kategorii “Maluch”, otrzymując 116,25 punktów za wykonane zadania. Na pochwałę zasługują również uczniowie: Lena Krawczuk i Weronika Nowińska z klasy III a, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów spośród uczniów naszej szkoły rozwiązujących zadania w kategorii „Maluch” oraz „Żaczek”.

Naszym uczniom składamy gratulacje za tak wysokie osiągnięcia matematyczne i życzymy dalszych sukcesów!

 

Skip to content