Akcja kolorowe kredki

Uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych ,,Biedronki”  i ,,Jeżyki” od listopada do kwietnia bieżącego roku szkolnego zbierały kredki i ołówki w ramach akcji ogłoszonej przez Szkolny Klub Wolontariusza. Na czym polegała akcja? Uczniowie zbierali kredki, a następnie wolontariusze segregowali je kolorami, temperowali i zdejmowali z kredek i ołówków metalowe części, gdzie były resztki gumki. Tak przygotowane kredki zostały przesłane do Szkoły Podstawowej w Zagościńcu. Tam Pan Edward, najstarszy 81 – letni wolontariusz, zasiada do maszyny  i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są przekazywane do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy. Dzięki pozyskanym przez wolontariuszy kredkom uczniowie naszej szkoły wsparli akcję proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia. Uczniowie zebrali 4,5 kg kredek.

Skip to content