Nastrój radosny w pierwszy dzień wiosny

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długim, zimowym śnie. Uczniowie kl. III b powitali ją kolorowo i z wielką radością  oraz  nadzieją, że zima czym prędzej odejdzie z naszego otoczenia.

W ten wyjątkowy dzień uczniowie inaczej niż zwykle spędzali czas na zajęciach. Już swoimi kolorowymi kreacjami wprowadzili wiosenny nastrój. Z przygotowanych materiałów wykonali różnymi technikami wiosenne prace plastyczne, które zachwycają pomysłowością i precyzją wykonania, zgodnie współpracując stworzyli plakat na powitanie Wiosny, prezentowali swoje ulubione gry planszowe.

Kolejne wyzwanie, jakiego podjęli się trzecioklasiści, wymagało wysiłku umysłowego i umiejętności matematycznych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania matematyczne przygotowane przez klasę IV a. Utworzyli również ekologiczny warzywno – ziołowy miniogródek i sumiennie pielęgnują uprawiane rośliny. Na zakończenie dnia wykonywali i obserwowali doświadczenia chemiczne przeprowadzane pod opieką wychowawczyni, analizując powstające w wyniku reakcji chemicznych połączenia, np.: wody i cukru, sody i octu oraz innych produktów, które można znaleźć w kuchni.

Uczniowie z zapałem brali udział w przygotowanych działaniach. Widać było, że  sprawiały im wiele radości.

Skip to content