News

St. Patrick’s Day Festival – Tydzień Irlandzki w naszej szkole

W dniach 13.03.-17.03.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Wydarzeniu Kulturowym zatytułowanym St. Patrick’s Day Festival. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie podjęli wyzwanie językowe polegające na liczeniu od 1 do 10 po irlandzku. We środę 15.03. biliśmy rekord klasowy w ubraniu się na zielono. Wygrała klasa IV b, która najliczniej zaprezentowała się w tym kolorze. Do akcji przyłączyli się uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z punktu przedszkolnego ze swoimi wychowawcami. Tego dnia również uczniowie mieli okazję zintegrować się jako społeczność szkolna i napisać coś miłego dla kogoś ze szkoły. Były to życzenia dla kolegów i koleżanek oraz dla nauczycieli, które zostały napisane na specjalnych koniczynkach i umieszczone na tablicy prezentującej wystawę o Dniu Św. Patryka. Ponadto w ramach Tygodnia Irlandzkiego zorganizowany został Biegany Quiz z kodami QR. Reprezentanci każdej klasy zmagali się z pytaniami dotyczącymi postaci Św. Patryka i Irlandii. W tej konkurencji I miejsce zajęła klasa VIII b. Ostatni dzień wydarzenia poświęcony był lekcjom kulturowym dotyczącym Irlandii i jej patrona. Uczniowie każdej klasy przygotowali prezentacje, quizy i krzyżówki. Poniżej prezentujemy fotorelację z wydarzenia.

 

Skip to content