News

Międzynarodowy Konkurs „Matematyczny Kangur”

W dniu 16 marca 2023 r. został przeprowadzony w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. To już XXXII edycja tego konkursu, którego celem jest promowanie matematyki oraz rozwijanie logicznego myślenia wśród dzieci i młodzieży.

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej największą imprezą matematyczną na świecie.

Udział w konkursie to prestiż i wysoka ranga wypracowana przez Międzynarodowy Zespół matematyków. To oni swoją wszechstronną wiedzą matematyczną z mistrzowską umiejętnością przygotowują zadania testowe dla poszczególnych kategorii wiekowych.

W naszej szkole udział w konkursie wzięło 13 uczniów w następujących kategoriach wiekowych:

  • w kategorii Żaczek, kl. II  – 5 osób
  • w kategorii Maluch, kl. III –  8 osób

Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi.

Każdy z uczestników „ Konkursu Kangur Matematyczny 2023” otrzymał upominek w postaci zabawki – układanki przestrzennej.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Skip to content