News

Podróż klasy IIIa przez układ słoneczny… z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

14 marca uczniowie klasy IIIa podczas edukacja przyrodniczej  odkrywali tajemnice, jakie kryje wszechświat i gwiazdy w nim się znajdujące. Głównym zamysłem była podróż  przez Układ Słoneczny.  Uczniowie klasy  przez obserwację i praktyczne działania  mogli odpowiedzieć sami na nurtujące ich pytania dotyczące kosmosu.

Tego dnia ławki zmieniły się w statki kosmiczne i uczniów czekała  daleka podróż. Jednak zanim się w nią udali musieli odbyć odpowiednie przygotowanie, jak na prawdziwych astronautów przystało. Poznali cel  podróży, wiedzieli na co mają zwrócić szczególną uwagę, aby  móc odpowiedzieć na pytania kluczowe:

Dlaczego mamy noc i dzień? Co wpływa na to, że jest kolejność pór roku? Trzecioklasiści z zainteresowaniem obejrzeli filmik edukacyjny “Pory roku – animacja edukacyjna z elementami infografiki” . Dla utrwalenia zdobytej wiedzy wspólnie rozwiązywali online test o układzie słonecznym. Na zakończenie lekcji w celu usystematyzowania zdobytej wiedzy – narysowali wspólnie  Układ Słoneczny. Korzystając ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie   poszerzyli   zakres  posiadanych wiadomości i umiejętności, a poprzez interaktywną  zabawę przyswoili także nowe treści, wiedzą już dlaczego po wiośnie jest lato, a po dniu następuje

Skip to content