News

Wirtualna wycieczka po Londynie w Laboratorium Przyszłości

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 6a uczestniczą w innowacyjnych zajęciach z języka angielskiego „Let`s make a movie!” – nauka języka angielskiego wspomagana stosowaniem nowoczesnych narzędzi informatyczno-komunikacyjnych.  Praca uczniów opiera się głównie na metodzie projektu edukacyjnego i nastawiona jest na aktywizowanie i rozwijanie postawy twórczej oraz podejmowanie przez nich działań kreatywnych.

Obecnie rozpoczęli pracę nad kolejnym projektem – „Let’s visit London”, którego efektem końcowym będzie wykonana przez nich makieta Londynu, na której zostaną rozmieszczone główne atrakcje turystyczne miasta. W pracy nad projektem korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach programu ”Laboratoria Przyszłości”. Wprowadzeniem do projektu było obejrzenie interaktywnych filmów sferycznych „Escape Now to London”, „London, United Kingdom. Virtual travel” oraz „London Guided Tour in 360°”, w których dzięki możliwości obracania oglądanego obrazu w dowolnym kierunku, uczniowie mogli przenieść się do Londynu i z bliska obejrzeć interesujące ich miejsca. Następnie wyszukiwali poznane atrakcje turystyczne na interaktywnej mapie miasta.

Dzięki atrakcyjnym metodom pracy oraz technikom i narzędziom multimedialnym, uczniowie rozwijają zarówno swoje zdolności językowe jak i kompetencje cyfrowe.

 

Skip to content