News

”Biblioteka to miejsce zaczarowane, gdzie książka spotyka się z czytelnikiem, a książki zawsze ożywiają się, gdy je dzieci czytają”.

W dn. 1 lutego 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie pięknego i magicznego miejsca w naszej szkole – nowej sali przeznaczonej na Bibliotekę szkolną dla uczniów klas I – III. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była Pani Dyrektor, która skrupulatnie doglądała przebiegu prac, dbając o każdy szczegół w wyposażeniu naszej biblioteki.

Oficjalnego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Siennica Różana Pan Leszek Proskura oraz Pani Dyrektor Katarzyna Czajka, w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Na zakończenie tej skromnej uroczystości, przedstawiciele z poszczególnych klas I – III złożyli serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor i skierowali słowa wdzięczności do Pana Wójta za wsparcie finansowe w tworzeniu tego pięknego i magicznego miejsca w naszej szkole.

Uczniowie podziękowali również wszystkim osobom bez wyjątku, które mają swój wkład w stworzenie małej biblioteki z prawdziwego zdarzenia.

Dzięki inicjatywie Pani Dyrektor, powstał kolejny przytulny i niezwykły szkolny zakątek do wypożyczania oraz czytania, z wygodnymi, miękkimi siedziskami i niskimi stolikami oraz nowymi, funkcjonalnymi regałami i w większości nowiutkimi książkami.

To wszystko sprawia, że najmłodsi uczniowie są zachwyceni, ponieważ uwielbiają czytać swoje ulubione książki i książeczki i zapewne będą z radością jeszcze częściej niż dotychczas korzystać ze swojej nowej Biblioteki.

Pięknie dziękujemy.

Skip to content