W końcu doczekaliśmy się „Pinokia”

Uff…wreszcie jedziemy na spektakl  !!!

W dn.10 stycznia 2023 r. uczniowie klas I – III naszej szkoły pod opieką swoich wychowawczyń wyjechali do Chełmskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Pinokio”, przygotowany przez aktorów  teatru IN ART z Wrocławia.

Nasi najmłodsi uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w spektaklu, który pozwolił przenieść się wraz z głównym bohaterem do zaczarowanego świata. „Pinokio”. Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna, w którym kryje się magiczna siła. Stolarz postanawia wystrugać z niego drewnianego pajacyka. Nagle stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem i przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Pewnego dnia zamiast do szkoły Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji…

Spektakl był przede wszystkim piękną, ciekawą, niebanalną opowieścią o mądrości i dojrzałości oraz życiowych błędach, za które trzeba słono płacić. „Pinokio” to także historia o najważniejszych, uniwersalnych wartościach, takich jak miłość czy poświęcenie, które potrafią nas ocalić od niebezpieczeństw.

Na widzach niezapomniane wrażenia wywarła wspaniała choreografia i piękne kostiumy oraz muzyka i efekty dźwiękowe, a przede wszystkim profesjonalna gra aktorów. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i wzbogaceni o najważniejsze wartości, którymi należy kierować się w życiu.

Skip to content