Językowe zmagania uczniów

21 listopada 2022 roku szóstka uczniów z klas ósmych (Natalia Stadnik z klasy 8a, Zofia Basińska, Karolina Kozak, Kinga Morylowska, Dorian Budych-Kura i Michał Hać z klasy 8b) rozpoczęła przygodę z Olimpiadą Języka Angielskiego Juniorów. Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów organizowana jest na zlecenie i ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pozostałymi sponsorami Olimpiady są Liceum Akademickie linde.edu.pl oraz Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

Część pierwsza etapu I realizowana była stacjonarnie w szkole i polegała na napisaniu testu składającego się z 60 zadań. Z tej części do kolejnego etapu zakwalifikowała sięczwórka uczniów: Natalia Stadnik, Karolina Kozak, Dorian Budych-Kura i Michał Hać.

Część druga etapu I odbywała się w dniach 6 – 8 grudnia z podziałem na województwa i polegała z kolei na rozwiązaniu przez uczestników testu on-line sprawdzającego znajomość gramatyki i słownictwa.

Do etapu II przeszedł już tylko Michał Hać z klasy 8b. Przed Michałem kolejne, aż 3 części etapu II – test on-line sprawdzający znajomość gramatyki i słownictwa, praca projektowa: nagranie filmu prezentującego subiektywny punkt widzenia na temat tolerancji oraz rozmowa przez komunikator internetowy.

Należy dodać, że Michał zakwalifikował się także do etapu rejonowego konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023. Termin eliminacji rejonowych – 11 stycznia 2023 roku.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Informacje o olimpiadzie: https://ojaj.wsjo.pl/

Skip to content