Jesteśmy DRUŻYNĄ PRAW DZIECKA

Nasza szkoła wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka było przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Wszystkie dzieci są równe wobec prawa
i żadne dziecko nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania.

Uczniowie klasy 6a w ramach działalności Klubu Szkół UNICEF przygotowali gazetkę informacyjną prezentującą prawa dziecka zawarte w Konwencji. W poniedziałek, 21 listopada, by uczcić to wyjątkowe święto, uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – w kolorze UNICEF. 
W klasach 4 – 8 odbyły się zajęcia prowadzone przez uczniów z klasy 6a, podczas których zostały omówione ich podstawowe prawa. Dodatkowo zorganizowano turniej wiedzy o prawach dziecka z wykorzystaniem quizu Kahoot, konkurs plastyczny oraz na prezentację multimedialną.

Pamiętajmy – w walce o dobro dzieci na świecie jest tylko jedna drużyna „DRUŻYNA PRAW DZIECKA”. Bądźmy jej częścią!

Skip to content