DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada 21 listopada.  W tym roku obchodzi już 50. rocznicę, a w Polsce świętujemy go po raz siedemnasty.

Tego dnia częściej uśmiechaliśmy się do siebie, byliśmy mili i uprzejmi, pomagaliśmy sobie wzajemnie. Robiliśmy dobre uczynki i piękne rzeczy.

Uczniowie klas I-III  na papierowych serduszkach rysowali lub pisali, z czym kojarzy im się słowo „ŻYCZLIWOŚĆ”. Prace dzieci były bardzo piękne i kolorowe. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, czym jest życzliwość. Serduszka te później ozdobiły korytarz, gdzie każdy mógł je podziwiać.

W tym dniu każda klasa na lekcjach czytała bajkę o ciepłych i puchatych. Okazały się nimi słowa i czyny, którymi możemy obdarzać wszystkich dookoła. Po przeczytaniu bajki na dzieci czekały „ciepłe i puchate” na korytarzu. Każdy mógł sobie oderwać karteczkę z dobrym słowem i przekazać koledze, koleżance, nauczycielom, czy też wziąć do domu dla rodziców. Karteczki bardzo szybko zniknęły z korytarza. Dobre słowa sprawiły ogromną radość nie tylko obdarowanym, ale również tym, którzy te karteczki wręczali.

Korytarze szkolne tego dnia ozdobione zostały hasłami, grafikami  i plakatami nawiązującymi tematycznie do tego święta.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień był u nas w szkole wyjątkowym dniem.

Chyba każdy z nas zauważył potężną siłę małych gestów i uśmiechu.

Skip to content