Z Siennicy Różanej do stolicy

11.października, kiedy nad Siennicą Różaną unosiły się mgły, a przyszkolny park mienił się jesiennymi kolorami, uczniowie klas 8 wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Stolica powitała ich słońcem i przyjemną temperaturą, co sprzyjało spacerowi po Starym Mieście i zwiedzaniu  ogrodów  na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Z mostków i tarasu widokowego można było podziwiać jedną z najciekawszych panoram Warszawy, Most Świętokrzyski i Wisłę. Uczniowie  mogli też przez specjalne okna lub szklany dach zajrzeć z góry do wnętrza biblioteki.

Pasję odkrywców i badaczy mogli realizować w Centrum Nauki Kopernik. Przez niemal trzy godziny kręcili, dotykali, słuchali, patrzyli, mówili, siadali, skakali i zgłębiali tajemnice nauki.

Odbyli także niezwykłe spotkanie  z historią, przemierzając sale Zamku Królewskiego oraz wnętrza Archikatedry Warszawskiej św. Jana Chrzciciela. W kryptach bazyliki uczniowie mogli podziwiać grobowce książąt mazowieckich, arcybiskupów warszawskich, ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego, pierwszego prezydenta Polski Gabriela Narutowicza, pisarza-noblisty Henryka Sienkiewicza oraz muzyka i męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego.

Mimo zmęczenia powrót umilali sobie śpiewem i żartami, a sympatyczne

mu kierowcy podziękowali za wzorową jazdę gromkimi brawami.

Skip to content