Dzieciaki kochają włoskie przysmaki

Pizzę lubi każdy. Każdy ją jadł i każdy ma swoje preferencje smakowe. Nie każdy jednak robił pizzę samodzielnie. Zrobienie własnoręcznie pizzy jest czynnością niezwykle przyjemną, jednak niełatwą, o czym przekonali się uczniowie klasy 4. 1 czerwca wraz z wychowawczynią wyjechali oni na warsztaty kulinarne do pizzerii Buona Vita w Krasnymstawie.

Pan Grzegorz, właściciel pizzerii, opowiedział swoją historię stania się pizzaiolo. Dowiedzieliśmy się, że pracował przez kilkanaście lat w pizzerii we Włoszech, gdzie poznawał tajniki wypiekania tego przysmaku. Odpowiadał też na pytania zadawane przez uczniów.

Na nasz przyjazd pan Grzegorz przygotował dla każdego ucznia odpowiednią porcję ciasta, z której pod jego kontrolą wyrabialiśmy charakterystyczny dla pizzy owalny placek. To była najtrudniejsza część warsztatów.Uformowanie kształtnego okręgu nie było  łatwe. Trzeba nieco wprawy i doświadczenia, aby efekt był zadowalający. Później ślimak z sosu pomidorowego, a jak pomidory, to tylko San Marzano. Na sos sypnęliśmy solidną porcję mozzarelli, na to ulubiony dodatek, którym mogło być salami, szynka, boczek… i do pieca. Po około 6 minutach można było delektować się własnoręcznie przygotowaną pizzą.

W oczekiwaniu na swoją pizzę, a także już po konsumpcji, korzystaliśmy z atrakcji udostępnionych przez właścicieli pizzerii. A były to: huśtawki, rowery, gokarty, stół do ping-ponga, mini football, boisko do gry w piłkę nożną i wiele innych.

Zrelaksowani i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domów, by świętować ciąg dalszy Dnia Dziecka.

Skip to content