News

„A letter to Santa” – dzieci listy piszą…

W grudniu podczas lekcji języka angielskiego uczniowie klas IV, Va i Vb napisali listy do Świętego Mikołaja. Zawarli w nich kilka słów o sobie oraz o swoich ulubionych grach czy słodyczach. Napisali również za co lubią zimę oraz kto jest ich najlepszym przyjacielem. Była to świetna okazja by wczuć się w bożonarodzeniowy klimat, a także możliwość doskonalenia języka angielskiego. Uczniowie poznali nowe zwroty i słowa oraz pięknie udekorowali swoje listy. Było to bardzo ciekawe i angażujące zadanie dla dzieci. Wszystkie listy zostały wysłane do siedziby Mikołaja w Kanadzie. Listy były odpowiedzią na akcję „Write a Letter to Santa” organizowaną przez kanadyjską pocztę – Canada Post.

Pod koniec stycznia do szkoły trafiła długo wyczekiwana odpowiedź na listy naszych uczniów. Mikołaj podziękował za wspaniałe listy oraz kartki i rysunki, a także przeprosił
za lekkie opóźnienie w odpisywaniu, ale, jak to Święty Mikołaj, miał baaardzo dużo pracy. Uczniowie wszystkich klas trafili na mikołajową listę grzecznych dzieci oraz dostali pozdrowienia od swoich nowych przyjaciół z wioski Świętego Mikołaja.

Skip to content