Eko – przyjazna biżuteria i choinka

W bieżącym tygodniu odbyło się  rozstrzygnięcie dwóch kolejnych konkursów zorganizowanych w ramach prowadzonego w szkole projektu „Kreatywny recykling”. W pierwszym z nich uczniowie  mieli za zadanie zaprojektowanie i wykonanie biżuterii z materiałów ekologicznych bądź innych surowców wtórnych. Zrobione zostały  naszyjniki, kolczyki, opaski do włosów, bransoletki, pierścionki i broszki przy użyciu bardzo zróżnicowanych surowców wtórnego pochodzenia. Komisja miała ogromny problem z wyłonieniem laureatów, ponieważ każda praca świadczyła o niesamowitej kreatywności, pomysłowości i zmyśle estetycznym młodych projektantów.

Natomiast drugi konkurs polegał na wykonaniu ekochoinki. I tu podobnie jak w przypadku ekobiżuterii nie było łatwo wyłonić zwycięzców. Prace pokazują, jak wiele inwencji twórczej mają nasi uczniowie.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów w konkursie na wykonanie ekologicznej biżuterii w kategorii wiekowej klas I –III, którą wyłoniła komisja konkursowa w składzie: pani Barbara Brzezińska, pani Agnieszka Miszczuk, pani Renata Tywoniuk:

I miejsce – Gabriela Daniluk  (III a)

II miejsce – Julia Jarosiewicz (II a)

III miejsce – Brajan Zając (III a)

w kategorii wiekowej klas IV – VIII ( komisja w składzie: pani Barbara Brzezińska, pani Mariola Niewiadomska, pani Renata Tywoniuk ) wyłoniła laureatów:

I miejsce – Kaspian Proskura  (IV)

II miejsce – Zofia Basińska (VII b)

III miejsce – Katarzyna Zawadzka (IV)

Laureaci konkursu Ekochoinka:

kategoria wiekowa klas I –III

I miejsce – Wiktoria Czechowska  (II a)

II miejsce – Karol Miszczak (II b)

III miejsce – Lena Kulbaka (III a)

w kategorii wiekowej klas IV – VIII

I miejsce – Kacper Kot  (IV)

II miejsce – Maja Knap (VII b)

III miejsce – Alan Jonak (IV)

Skip to content