Wyzwanie – „Językowe kodowanie”

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do projektu „Europejski Tydzień Kodowania” #CodeWeek2021. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

W ramach akcji w październiku zostały przeprowadzone zajęcia, na których uczniowie zmierzyli się z różnego rodzaju quizami, łamigłówkami, grami logicznymi, zagadkami tematycznymi. Lekcje języka angielskiego były prowadzone metodą stacji dydaktycznych opartych na rozwijaniu umiejętności kodowania i szyfrowania. Klasy zostały podzielone
na sektory tematyczne, w których umieszczono zadania do wykonania uwzględniające poznane słownictwo i struktury językowo-gramatyczne, np.: zaszyfrowana wiadomość, rebus obrazkowy, sudoku, krzyżówka, gry logiczne itp. Poza tym niektóre klasy zamieniły się
w pokoje zagadek, w których uczniowie mogli wykazać się wiedzą i kreatywnością podczas rozwiązywania zagadek ukrytych pod kodami QR. 

 W tym roku zorganizowano łącznie 77175 różnorodnych wydarzeń związanych
z kodowaniem. Polska zajęła 3 miejsce biorąc pod uwagę liczbę zgłoszonych inicjatyw (15300), jednak w przeliczeniu liczby wydarzeń w stosunku do populacji, ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce.

 Szczegóły projektu: https://codeweek.eu/scoreboard

Skip to content