News

Niechaj stary i młody w sercu to dziś czuje, że Ojczyzna wolna niepodległość swą świętuje

Niechaj stary i młody w sercu to dziś czuje,

 że Ojczyzna wolna niepodległość swą świętuje

 

H. Warchałowska

 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To ważny i wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków. Jeszcze niedawno społeczność szkolna spotykała się na uroczystej akademii, aby godnie upamiętnić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale z powodu sytuacji epidemicznej kolejny raz musieliśmy zmienić formę świętowania. 

 Atmosferę obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole dało się wyczuć  już kilka dni wcześniej, kiedy to w salach lekcyjnych pojawiły się okolicznościowe gazetki i biało – czerwone ozdoby, a na lekcjach muzyki słychać było patriotyczne pieśni śpiewane przez uczniów. W przeddzień obchodów Narodowego Święta Niepodległości o godzinie 1111 w ramach akcji „Szkoła do hymnu” uczniowie odśpiewali hymn państwowy. Do akcji tej przyłączyły się także starsze dzieci z Punktu Przedszkolnego (grupa “Biedronki”), które z dumą prezentowały przypięte biało czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu. Uczniowie klas I-III wspólnie z Panią Dyrektor Katarzyną Czajką  zapalili znicze pod Pomnikiem Poległych i Pomordowanych w Walkach z Hitlerowskim Okupantem.  Jedną  z inicjatyw podjętych z okazji obchodów 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości było także wykonanie okolicznościowych plakatów, które poniżej prezentujemy.

Tego samego dnia szkolne poczty sztandarowe wzięły udział w uroczystościach organizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej i  Urząd Gminy w  Siennicy Różanej. Podczas uroczystej akademii, która odbyła się na hali sportowej ZSCKR podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod budowę warsztatów szkolnych. Podpisy pod tym dokumentem złożyli: Dyrektor Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Robert Jakubik, Dyrektor ZSCKR w Siennicy Różanej Pan Stanisław Buk oraz ks.  dziekan Ryszard Siedlecki. Dokonano także pasowania na kadeta oddziału przygotowania wojskowego przez dowódcę 24 Batalionu Lekkiej Piechoty ppł. Krzysztofa Krawczyka w asyście Dyrektora ZSCKR Pana Stanisława Buka.  


Skip to content