TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W październiku obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języków Obcych. Jest to wydarzenie o skali europejskiej mające na celu popularyzację nauki języków obcych wśród uczniów.

            W tych dniach nauczyciele języków obcych szczególnie wspierali naukę i wiedzę o językach europejskich w formie zabawy. Na zajęciach języka angielskiego i niemieckiego odbyły się lekcje kulturowe, na których uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej języków obcych oraz wykonania określonych zadań. W ramach tego wydarzenia:

Uczniowie klasy pierwszej wykonali flagi: brytyjską oraz angielską, uczniowie klasy IIa i IIb mieli za zadanie wykonać kostkę z papieru z najważniejszymi symbolami Wielkiej Brytanii. Klasy trzecie sprawdzały swoją wiedzę wykonując zadania na kartach pracy oraz poprzez gry interaktywne online. Uczniowie zmagali się między innymi z powitaniami w różnych językach oraz flagami, które musieli dopasować do właściwego państwa.

Uczniowie z klas IV-VIII uczestniczyli w licznych zabawach językowych, rozwiązywali quizy i zagadki, mogli posłuchać jak brzmią inne języki europejskie oraz zmierzyć się z bezbłędnym odczytaniem najdłuższych słów, palindromów czy nawet łamańców językowych. Klasy piąte, siódme i ósme stworzyły własne słowniki obrazkowe, natomiast klasy czwarte wykonały lapbooki pt. A trip to London. Dodatkowo uczniowie klas siódmych realizując projekt edukacyjny “Where to go? What to see? wybrali się w podróż po świecie, podczas której odkrywali ciekawe miejsca, poznawali zwyczaje i kulturę wybranych przez siebie krajów.  Ponadto klasy ósme mają okazję stworzyć logo związane
z Dniem Języków Obcych i wziąć udział w międzynarodowym Konkursie Koszulkowym EDJ. Być może to właśnie logo ucznia bądź uczennicy z naszej szkoły zwycięży i będzie umieszczone na oficjalnej koszulce EDJ 2022. Zachęcamy do udziału – czas do końca grudnia!

Szczegóły konkursu tutaj: https://edl.ecml.at/Activities/EDLT-ShirtContest/tabid/3147/Default.aspx

Akcja Tydzień Języków Obcych dostarczyła uczniom wiele zabawy i uświadomiła, dlaczego w dzisiejszych czasach warto znać języki. Wydarzenie zostało przygotowane przez nauczycieli języków obcych: Annę Proskurę, Urszulę Kołodziej i Anetę Szymaniak.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia:

Skip to content