Dzień Edukacji Narodowej

13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Pomimo ograniczeń jakie narzuciła nam pandemia, postanowiliśmy niezwykle uroczyście uczcić ten wyjątkowy dzień.

Mottem uroczystości stały się słowa:

„Nie potrzebuję skrzydeł, by latać. Potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.” 

Dopełnieniem wzruszających słów stały się piękne, białe skrzydła jako symbol nadziei, opieki, wsparcia i wiary w to, że wszystko jest możliwe.

Dzień edukacji okazał się wyjątkowy pod każdym względem. Na widowni mogli pojawić się tylko uczniowie klas ósmych oraz zaproszeni goście i nauczyciele. Pozostali obejrzeli akademię online w salach lekcyjnych, bo tu z pomocą przyszła technologia.

Przedstawiciele klas pod czujnym okiem nauczycieli zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, który na długo zostanie w pamięci wszystkich oglądających. Na ich twarzach można było dostrzec powagę, zamyślenie, a nawet wzruszenie. Uczniowie zadbali o to, aby nauczyciele otrzymali słowa pełne podziękowań i wdzięczności za ich pracę, oddanie i wsparcie. Na akademii swoje podziękowania dla pedagogów przekazali także uczniowie klas I-III. Piękne słowa do nauczycieli i całej społeczności szkolnej skierowała również pani dyrektor Katarzyna Czajka oraz pan Dariusz Turzyniecki – sekretarz Gminy Siennica Różana. To był wyjątkowy, niezwykły dzień, a wzruszenie udzieliło się wszystkim…

Zapraszamy do galerii…

Skip to content