News

Integrujemy się i na nowo budujemy relacje

Uczniowie po tak długiej izolacji w pierwszej kolejności potrzebują odbudowania kontaktów społecznych, poczucia stabilizacji i choć namiastkę powrotu do normalności. Zamknięci w swoich pokojach przed ekranami monitorów, potrzebują kontaktu z rówieśnikami, wyjścia na zewnątrz, integracji z kolegami, z którymi będą spędzali dużą część dnia w szkole.


To właśnie pozaszkolne aktywności są miejscem, gdzie można tak naprawdę zobaczyć oblicze danej osoby i dobrze się z nią zapoznać. Świetną okazją na ponowną adaptację w grupie była wycieczka do Lublina, zorganizowana w dniu 21 września, na którą wybrali się uczniowie z klas 5a i 5b. W programie wycieczki było coś dla ciała i coś dla umysłu. Uczniowie uczestniczyli w nietypowej lekcji wychowania fizycznego – „Lekcja wf-u w chmurach” w Parku Trampolin „Strefa Wysokich Lotów” oraz w  projekcie „Świat pełen barw – reakcje barwne i chromograficzny rozdział mieszanin” zorganizowanym w ramach XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Dzień rozpoczęliśmy od parku trampolin. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorów uczniowie korzystali z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, kosza do koszykówki, trampolin sportowych oraz basenu wypełnionego gąbkami. Wielu uczniów sprawdzało poziom swojej sprawności fizycznej, wydolności i siły podczas biegu OCR (Obstacle Course Racing – wyścigi z przeszkodami), zwanego również Ninja Warrior OCR.

Po wytężonej aktywności fizycznej przyszedł czas na odkrywanie zagadek otaczającego nas świata w Instytucie Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego PAN. Podczas pokazu chętni uczniowie mogli przeprowadzić szereg barwnych reakcji chemicznych, ekstrakcję chlorofilu
z liści, poznali możliwości chromatografii przeprowadzając rozdział m.in. barwników roślinnych i tuszy z flamastrów.

Wszyscy wrócili z wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami na twarzach.
Z pewnością będą pamiętać wspólnie spędzone chwile.

Skip to content