News

Czas się pożegnać – zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Nadszedł ten dzień – ostatni taki w murach naszej szkoły. My – uczniowie klas 8 a i 8 b staliśmy się bowiem absolwentami i absolwentkami Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Siennicy Różanej.

Dotarliśmy do mety ważnego etapu naszego życia, ale do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć znowu dalej. Sięgniemy więc po nowe doświadczenia, zbierzemy nowe przeżycia i wrażenia. Będziemy czerpać z nich zawsze jakieś wskazówki i przestrogi. Będziemy pamiętać przy tym, że szczyty zdobywa się wspinając krok za krokiem, nie zatrzymując się nigdy.

Dzisiaj zaś przepełnia nas smutek i żal, że musimy już opuścić mury tej szkoły. W oku kręci się łezka na myśl, że nie usiądziemy już w ławkach w znajomych salach, nie pobiegamy po boisku, nie odwiedzimy biblioteki, nie pospacerujemy po korytarzach. Wiemy jednocześnie, że taka jest kolej rzeczy, a ten dzisiejszy smutek w niedalekiej przyszłości ustąpi miejsca ciekawości i chęci poznawania tego wszystkiego, co szykuje nam los.

Dziękujemy zatem wszystkim, którzy prowadzili nas przez krętą i wyboistą drogę edukacji. Tym, którzy nas wspierali, dmuchali w skrzydła, zachęcali do działania, rozwijali kreatywność, budowali pewność siebie. Tym, którzy nigdy w nas nie zwątpili i sprawili, że tu właśnie czuliśmy się bezpiecznie.

Jak powiedział Jim Stoval „nauka to podróż, którą odbywamy przez całe życie, nieustannie odkrywając nowe cele”. Ta myśl będzie nam towarzyszyć na kolejnym etapie edukacji.

Prosimy o przyjęcie tych słów pożegnania. Wspominajcie nas dobrze.

ABSOLWENCI ROCZNIK 2021

Skip to content