News

Wracamy do szkoły – „Akcja relacja”

Czas pandemii i izolacji to bardzo trudny okres w życiu naszej szkoły. Wszyscy przywykliśmy już do nauki zdalnej, oswoiliśmy jej gorsze strony, zaakceptowaliśmy sytuację. Po prawie roku wracamy do nowej rzeczywistości i szkoły, w której wszyscy muszą się na nowo odnaleźć. Nic dziwnego, że każdy z nas ma pewne obawy i czuje niepokój, niepewność. To normalny stan. Dlatego miejmy dla tej sytuacji zrozumienie i wspierajmy się nawzajem.

Nie skupiajmy się na sprawdzianach, kartkówkach, sprawdzaniu zeszytów czy odpytywaniu. Wyrzućmy ze słownika wyrazy: nadrabianie, wyrównywanie.

Niech to będzie czas budowania wzajemnych relacji, rozmów,  by złagodzić stres związany z powrotem do szkoły.

Niech najważniejsze w tym momencie stanie się odbudowywanie zaufania i relacji między wszystkimi tworzącymi społeczność naszej szkoły.

Dajmy sobie czas, by ponownie przyzwyczaić się do rytmu i wymagań szkolnych. Pomóżmy odnaleźć radość i zadowolenie z powrotu do szkoły.

Do zobaczenia w szkole.

Skip to content