Kolejne zadanie projektowe za nami!

Uczniowie klas szóstych biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning „TIME FOR FUN!”, dzięki czemu mogą rozwijać swoje umiejętności językowe poprzez wykonywanie zadań ujętych w harmonogramie projektu. W kwietniu, razem ze swoimi rówieśnikami z krajów partnerskich, przygotowali książkę o przygodach chłopca podróżującego po miastach europejskich. Do tego zadania wykorzystali aplikację Bookcreator.

Na początku odbyło się głosowanie, podczas którego uczniowie zdecydowali, które miasta zwiedzi ich bohater (wybrano: Rzym, Stambuł, Londyn, Paryż i Madryt), a następnie zostali podzieleni na zespoły zadaniowe i przypisani do wylosowanego miasta. Nam przypadło największe i najbardziej zaludnione miasto w Turcji – Stambuł, a do współpracowaliśmy zostaliśmy wybrani z uczniami z trzech szkół tureckich: Şehit Turan Kurt Ortaokulu, Gökçeyazı Şehit Rıdvan Çetinkaya Ortaokulu, İvrindi oraz Ali Hikmet Paşa Ortaokulu, Karesi. Uczniowie podzielili się na 3 zespoły: osoby tworzące ilustracje ciekawych miejsc, potraw, pamiątek oraz atrakcji turystycznych, osoby redagujące tekst opowiadania oraz osoby nagrywające ścieżkę dźwiękową.

Praca nad tym zadaniem nie była łatwa, ale dzięki współpracy uczniowie mogli odkryć przeróżne zakątki i ciekawe miejsca w Stambule, poznać wiele faktów związanych z kuchnią, tradycją i kulturą turecką. Dodatkowo, poprzez wymianę informacji z innymi grupami oraz przeczytanie i wysłuchanie przygód opisanych w przygotowanej książce, zdobyli wiedzę kulturową o pozostałych miastach. Na zakończenie 5 maja odbyło się spotkanie online na platformie do wideokonferencji ZOOM, podczas którego podsumowano zadnie, uczniowie podzielili się opiniami na temat ulubionych sposobów podróżowania oraz zagrali
w interaktywną grę Kahoot.

 

Skip to content