Międzykulturowe spotkania online

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 6a, 6b oraz 4a biorą udział w międzynarodowych projektach eTwinning „Time For Fun!” oraz „Let’s Learn English Together”. Łącznie w obu projektach uczestniczy ponad 20 szkół z krajów europejskich. Ze względu na fakt,
że znacząca liczba szkół zaangażowanych w projekty to szkoły tureckie, postanowiliśmy wspólnie uczcić bardzo ważny dzień dla uczniów pochodzących z Turcji Święto Niepodległości i Dzień Dziecka. Jest to święto państwowe obchodzone 23 kwietnia, jako “narodowy dzień suwerenności i dzień dzieci”. Data ta upamiętnia otwarcie tureckiego zebrania w 1920 roku w czasie walki Turcji o niepodległość, zaś dzień dzieci obchodzony jest od 1929 roku na zlecenie “Instytucji ochrony dziecka”.

W ramach lekcji kulturowej uczniowie oglądali filmy i poszukiwali informacji, dzięki którym dowiedzieli się, w jaki sposób ich rówieśnicy świętują ten dzień. Przygotowali również życzenia, które zamieścili na wspólnej platformie projektowej TwinSpace. Udało im się także złożyć życzenia osobiście podczas specjalnie zorganizowanego spotkania online za pomocą platformy do wideokonferencji ZOOM. Pomimo wielu problemów technicznych i kilku prób połączeń ostatecznie udało nam się spotkać i wspólnie zagrać w interaktywne gry.
Dla uczniów było to niesamowite przeżycie, podczas którego mogli rozwijać umiejętności językowe oraz posłuchać rozmów w języku tureckim.

Skip to content