Bezpieczni w sieci

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 (DBI)  obchodziliśmy 9 lutego, jednakże działania i różnorodne przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów można było organizować do końca marca bieżącego roku. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Wśród ponad 4900 inicjatyw zorganizowanych w naszym kraju nie mogło zabraknąć naszej szkoły. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w obchody DBI przygotowując m.in. plakaty, ulotki, interaktywne gry, uczestnicząc w zajęciach tematycznych, czy też organizując kampanię społeczną „Bezpieczeństwo w sieci”.
Mamy nadzieję, że wspomniane inicjatywy przyczynią się do zwiększenia świadomości uczniów na temat zagrożeń płynących z rozwoju nowoczesnych technologii oraz wskażą potencjał Internetu, który mogą wykorzystywać zarówno w edukacji, kontaktach
z rówieśnikami jak również, jako formę twórczej rozrywki.

 

Skip to content