News

Nagradzamy niezwykłe talenty naszych uczniów

Czytanie jest sztuką. A cóż dopiero czytanie trudnych tekstów literackich. Ale dla naszych uczniów okazało się ono dziecinnie proste. Przekonali się o tym jurorzy konkursu pięknego czytania zorganizowanego przez bibliotekę szkolną i nauczycieli klas I – III. Zadaniem uczestników zmagań było przygotowanie pięknego czytania jednego tekstu pisanego prozą i jednego wiersza.  Uczestnicy wybierali zarówno należące już do klasyki literatury dziecięcej wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Wandy Chotomskiej, ale też bardziej współczesne teksty Grzegorza Kasdepkego, Joanny Olech czy wierszyki łamiące języki. Wymagały one opanowania nowych trudnych wyrazów, doskonałej dykcji, uwzględnienia właściwego tempa i rytmu, właściwego rozłożenia akcentów logicznych oraz oddania za pomocą barwy głosu emocji opisanych w tekście. W konkursie wzięło udział siedemnastu uczestników.

Jury po burzliwych obradach postanowiło przyznać tytuły Mistrzów Pięknego Czytania następującym uczniom:

  • w grupie uczniów klas I tytuł uzyskał Michał Kwaśnik, drugie miejsce zajął Franciszek Betiuk, na podium znalazła się też Weronika Nowińska,
  • w grupie uczniów klas II bezkonkurencyjna była Jagoda Okoń, na drugim miejscu znalazła się Emilia Kalinowska, a trzecia była Amelia Białek, wyróżnienie uzyskał Paweł Gwarda,
  • w grupie uczniów klasy III wygrał Tymon Zając, drugie miejsce jury postanowiło przyznać Agacie Dzik, zaś trzecie Lilianie Łątkowskiej.

Uczniowie z klas I – III mogli się także pochwalić talentem artystycznym, biorąc udział w konkursie „Wielkanocne rozmaitości”.  Jego celem było pielęgnowanie tradycji związanych z wykonywaniem palm, pisanek i stroików wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, pobudzanie aktywności twórczej uczniów oraz stworzenie im możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

Uczniowie wykonali stroiki, palmy oraz pisanki dowolną techniką z wykorzystaniem różnorodnych materiałów naturalnych.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane na szkolnej wystawie, ponieważ były niezwykle pięknie wykonane, kolorowe i oryginalne. Budziły ogromny zachwyt i dawały radość osobom oglądającym wystawę.

Jury pod przewodnictwem Pani dyrektor Katarzyny Czajki oceniło prace.

W sumie nagrodzono 48 uczniów, którzy wykazali się pomysłowością i ogromnym talentem plastycznym.

19 marca pani dyrektor Katarzyna Czajka wręczyła nagrody laureatom obu konkursów. Doceniała wysiłek uczniów i ich ogromne zaangażowanie w przygotowanie się do obu konkursów. Laureaci otrzymali książki, dyplomy oraz czekoladowe zajączki przypominające o nadchodzących świętach i nawiązujące tematycznie do konkursu „Wielkanocne rozmaitości”.

Skip to content